На що потрібно звертати увагу перед покупкою ЗІЗ

24 березня 2020
3151
Середній бал: 5 із 5

Держпраці попереджає про розповсюдження на ринку засобів індивідуального захисту органів дихання, які не відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту.

З огляду на ситуацію, що склалася із поширенням коронавірусної інфекції Covid-19, Держпраці, як орган державного ринкового нагляду, наголошує на недопущені розповсюдження на ринку засобів індивідуального захисту, які не відповідають вимогам Технічного регламенту засобів індивідуального захисту, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2008 № 761. Передусім це стосується засобів індивідуального захисту органів дихання.

У Технічному регламенті засобів індивідуального захисту визначено:

  • суттєві вимоги щодо безпеки та охорони здоров’я, яким мають відповідати засоби індивідуального захисту;
  • вимоги до виробників засобів індивідуального захисту;
  • процедури оцінювання відповідності вимогам Технічного регламенту;
  • маркування відповідності та здійснення державного ринкового нагляду щодо надання на ринку та вільного обігу засобів індивідуального захисту.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

У Держпраці нагадують: виробник або його уповноважена особа чи постачальник засобів індивідуального захисту під час проведення оцінки відповідності повинен скласти декларацію про відповідність (згідно з додатком до Технічного регламенту засобів індивідуального захисту). Крім того, виробник має маркувати кожну одиницю засобу захисту знаком відповідності згідно з постановою КМУ «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення» від 30.12.2015 № 1184.

Який штраф передбачений за незабезпечення працівників ЗІЗ

Роботодавець зі свого боку перед закупівлею ЗІЗ повинен переконатись у тому, що кожна одиниця засобу індивідуального захисту має знак відповідності технічним регламентам та супроводжується декларацією про відповідність.

За наявності підстав вважати, що продукція не відповідає встановленим вимогам або становить загрозу будь-яким суспільним інтересам користувачі (споживачі) такої продукції, мають право звертатись до органу державного ринкового нагляду за захистом їхнього права на безпечність продукції.

logo