-

Адміністративний штраф та кримінальна відповідальність — за порушення карантину

18 березня 2020
5365
Середній бал: 5 із 5

Порушення обмежувальних заходів з боку торгових і розважальних центрів, кінотеатрів контролюватиме поліція та органи влади. У порушників можуть відкликати дозвільні документи та притягнути їх до адміністративної і навіть кримінальної відповідальності.

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19 Кабмін запровадив карантин. У всій країні з 12 березня до 3 квітня заборонені масові заходи понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи державного апарату, а також припинена робота всіх навчальних закладів.

Перевірки з охорони праці: як оскаржити неправомірні рішення контролерів

Перевіряти дотримання вимог уряду в період карантину мають працівники правоохоронних органів. Як заявили в МВС, вони можуть здійснювати рейди в навчальні заклади (державні і приватні), а також до суб’єктів господарської діяльності (ТРЦ, кінотеатри, нічні клуби тощо).

Тим, хто вирішив порушити режим карантину і продовжити працювати в звичному режимі, загрожує:

  • адміністративна відповідальність — стаття 42 КУпАП «Порушення санітарних норм» (штраф до 425 грн);
  • кримінальна відповідальність — стаття 325 КК України «Порушення санітарних правил і норм по запобіганню інфекційним захворюванням і масовим отруєнням» (штраф до 17000 грн, арешт або обмеження волі).

Найчастіше будуть застосовувати статтю 42 КУпАП, що передбачає для посадовців штраф у розмірі від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (102 – 425 грн).

За інформацією Єдиного порталу органів системи МВС України

logo