Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому

2 березня 2020
6116
Середній бал: 5 із 5

Відповідний проєкт Держпраці на погодженні у Федерації роботодавців України. Остання просить повернути безкоштовний аудит від держави.

Федерація роботодавців України отримала від Держпраці на погодження проєкт постанови КМУ, яка може замінити Порядок здійснення держконтролю за додержанням законодавства про працю.

Планують, що контрольні функції залишаться за органами місцевого самоврядування (далі — ОМС). Проти таких змін виступають роботодавці. Вони аргументують, що інспектори ОМС:

  • недостатньо компетентні для здійснення інспекцій;
  • неправильно визначають правову природу договору, за яким надають послуги, цивільно-правовим договорам надають правову кваліфікацію як трудовим, а також диспозицію для застосування штрафних санкцій;
  • зловживають своїми повноваженнями;
  • накладають штраф у розмірі мінімальної зарплати за кожне малозначне порушення законодавства. Помноживши розмір штрафу на кількість працівників, виписують багатомільйонні штрафи. Тоді як якщо правопорушення малозначне, посадовій особі можуть винести усне зауваження і звільнити від адміністративної відповідальності.

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?

Роботодавці акцентують увагу, що надання посадовим особам ОМС статусу державного інспектора суперечить Конвенції МОП № 81.

Федерація роботодавців пропонує розробнику документа повернути положення про безкоштовний аудит від держави. Раніше такий сервіс був доступний і ним скористалися 89 635 суб’єктів господарювання. Так, інспектори праці за письмовою заявою роботодавця аналізували, чи дотримується він законодавство про працю, висловлювали рекомендації щодо того, як застосовувати вимоги законодавства. При цьому вони не складали акт і не застосовували заходи реагування.

Уряд пропонує контролювати додержання законодавства про працю по-новому
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

За інформацією Федерації роботодавців України

logo