Кабмін радикально підвищив штрафи за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки

31 січня 2020
9124
Середній бал: 5 із 5

Уряд схвалив зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог пожежної та техногенної безпеки.

штрафи за порушення вимог пожежної бепеки

Змінами до Кодексів передбачено, що мінімальний штраф за адміністративні правопорушення становитиме 510 грн, а максимальний — 8 500 грн. До цього штраф за порушення вимог пожежної безпеки становив для громадян від 8,5 до 119 грн, а для посадових осіб — від 34 до 170 грн.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Водночас значно підвищується штраф за завідомо неправдивий виклик поліції, «швидкої» або аварійних служб — він становитиме від 3 400 до 10 200 гривень.

Крім того, запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної безпеки, що призвело до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками.

Як зазначив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук, штрафи, передбачені чинним законодавством, недостатньо мотивували до виконання безпекових правил.

Посилення відповідальності має підвищити рівень правової і громадянської свідомості посадових осіб і громадян, а також зменшити кількість правопорушень, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей, — наголосив він.

Крім того, Уряд опрацьовує питання про законодавче врегулювання обов’язковості виділення коштів в державному та місцевих бюджетах на цільові заходи протипожежної безпеки, спрямовані на те, щоб знизити ризик пожеж у громадських та адміністративних будівлях закладів освіти, охорони здоров’я та інших.

logo