Виробничий травматизм в Україні за 2019 рік

27 січня 2020
10457
Середній бал: 5 із 5

Державна служби України з питань праці проаналізувала нещасні випадки на виробництві, що сталися у минулому році.

Протягом 2019 року у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу зареєстровано 80 випадків смертельного травматизму. За 2018 їх було 67 (збільшення на 13 випадків або на 19%).

Зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками зареєстровано у суб’єктів господарювання Вінницької (+8), Харківської (+5), Волинської (+3, з них 2 випадки ДТП), Сумської (+2), Чернівецької (+2), Київської (+1), Львівської (+1), та Тернопільської (+1) областях.

Типовими обставинами, за яких сталися нещасні випадки є:

  • падіння потерпілих, зокрема з висоти;
  • травмування потерпілих рухомими частинами устаткування та деталями, що рухаються, обертаються;
  • падіння, обрушення дерев, гілок на потерпілих, зокрема на тих, хто виконує лісосічні роботи.

В Україні, у суб’єктів господарювання соціально- культурної сфери у 2019 році зареєстровано 65 випадків смертельного травматизму, за 2018 рік — 58 випадків (збільшення на 7 випадків або на 12%).

Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій

Зростання кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками зареєстровано у Волинській (+7, всі випадки внаслідок ДТП, з них 5 на дорогах загального користування і 2  на території підприємства), Одеській (+6), Івано–Франківській (+2), Хмельницькій (+2), Житомирській (+1), Луганській (+1), Львівській (+1), Сумській (+1) та Харківській (+1) областях.

Причини нещасних випадків внаслідок ДТП:

  • порушення правил безпеки руху;
  • травмування (смерть) внаслідок протиправних дій інших осіб;
  • відсутність або неякісне проведення інструктажу та допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці;
  • алкогольне сп’яніння, особиста необережність потерпілого та незадовільний стан території;
  • порушення вимог безпеки під час експлуатації автомобільного транспорту.

У соціально-культурній сфері по Україні майже 50% зареєстрованих нещасних випадків зі смертельними наслідками сталися внаслідок дорожньо-транспортних пригод, тому суб’єктам господарювання цієї сфери необхідно вжити заходів для створення безпечних і здорових умов праці працівників, забезпечити належний контроль за технічним станом автомобілів, проведення передрейсових медичних оглядів водіїв, допущення до керування транспортними засобами тільки тих працівників, які пройшли відповідне навчання й інструктаж та отримали відповідну кваліфікацію на право керування транспортними засобами.

Для цього керівникам суб’єктів господарювання, посадовим особам та працівникам необхідно змінити ставлення до особистої безпеки під час виконання трудових обов’язків, що дасть змогу мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків на виробництві та знизити виробничий травматизм, зокрема і зі смертельними наслідками.

За інформацією Управління Держпраці у Волинській області

Перевіряємо стан охорони праці на підприємствіА у Вас є всі необхідні документи?
logo