Посилений контроль за пожежною безпекою в Україні продовжено

21 січня 2020
9442
Середній бал: 5 із 5

Президент України Володимир Зеленський у своєму листі від 16.01.2020 поставив Кабміну завдання продовжити роботу щодо посилення контролю за пожежною безпекою та покращення матеріально-технічного стану рятувальних підрозділів і служб.

Уряд зобов’язаний щоквартально інформувати Главу держави про результати цієї роботи.

Нагадаємо, 24 грудня 2019 року Президент підписав указ «Про невідкладні заходи щодо запобігання пожежній небезпеці в Україні». Документ спрямований на запобігання виникненню пожеж, що створюють загрозу життю та здоров’ю людей, можуть негативно вплинути на стан довкілля, економіки й національної безпеки, а також забезпечення оперативного реагування на такі пожежі.

Як уникнути штрафів за порушення вимог пожежної безпеки

Серед іншого, Уряд повинен був забезпечити неухильне додержання вимог законодавства з пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей (заклади освіти, гуртожитки, заклади охорони здоров’я, торговельно-розважальні заклади, готелі), утримання в належному стані пожежних гідрантів власниками водопровідних мереж.

Крім того, пожежники повинні бути забезпечені сучасною спецтехнікою та обладнанням для екстреної евакуації людей, гасіння пожеж, спецодягом.

Згідно з повідомленням Уряду станом на 8 січня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки на 10374 об’єктах із 37006 об’єктів, які підлягають перевіркам (тобто проінспектовано 28%).

Результати перевірок показали, що на 9208 об’єктах відсутні, несправні або не обслуговуються автоматичні системи протипожежного захисту, на 2066 системи електропостачання потребують заміни або ремонту, 3365 об'єктів потребують обладнання первинними засобами пожежогасіння.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання приписів до адміністративної відповідальності притягнуто 9934 керівники закладів і відповідальні посадові особи.

У 2020 році для покращення стану пожежної безпеки у державному бюджеті видатки загального фонду для ДСНС на забезпечення діяльності сил цивільного захисту затверджені в сумі 12,3 млрд грн (що на 18,8% більше порівняно з 2019 роком). На придбання спеціальної аварійно-рятувальної (пожежної) техніки – 600,4 млн грн, на інші видатки (пальне, спецодяг, обслуговування техніки, послуги зв’язку тощо) – 233,3 млн грн.

Джерело: офіційне інтернет-представництво Президента України

logo