Уряд хоче звільнити українців із «зарплатного рабства»

26 грудня 2019
7335
Середній бал: 5 із 5

Роботодавці в Україні обирають банк, у якому їхні працівники отримуватимуть зарплату. Водночас за законом працівник може робити це самостійно. Кабмін анонсує зміни в порядку виплати зарплати вже в 2020 році.

Сплануйте роботу служби охорони праці на 2020 рік

Проєкт, який дасть змогу працівникам самостійно обирати банк для отримання зарплати, анонсував на своїй сторінці у фейсбуці міністр КМУ Дмитро Дубілет. За його словами, ініціювала зміни міністр фінансів Оксана Маркарова.

Зараз в Україні поширені так звані зарплатні проєкти. Підприємство і банк домовляються про виплату зарплати. Працівникам вказують, на картку якого банку вони отрмуватимуть гроші, не запитуючи їхньої думки. Так роблять здебільшого тому, що у разі обрання працівником іншого банку, бухгалтеру доводиться формувати для нього окремі платіжки.

Концепція реформи полягає в тому, щоб дати змогу українцям самостійно обирати банк, адже за законом вони мають на це право. Водночас бухгалтерія підприємства не змушена буде виконувати більше роботи.

За словами міністра, ідея – зробити як у Європі. Працівник просто має сказати бухгалтеру свій IBAN (міжнародний номер банківського рахунку), а бухгалтер відтак сформує відомість для всіх працівників, не залежно від банку. Банк, з яким працює підприємство, автоматично розподілятиме гроші.

«Проект важливий, оскільки, з одного боку, українці отримають більше свободи і краще сервіс. З іншого боку, банківська індустрія буде краще розвиватися за рахунок підвищення конкуренції», — зазначив Дмитро Дубілет. 

Для українців, яким відмовили у виборі банку, можливо, створять гарячу лінію.

Запровадити зміни планують уже в 2020 році.

logo