Держпраці ініціює проведення превентивних заходів безпеки під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства

16 липня 2015
67
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування

Статистика свідчить, що за останні місяці зросла кількість нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційних господарств.

За попередніми даними, 11 липня під час експлуатації каналізаційно-насосної станції у м. Славянську Донецької області стався груповий нещасний випадок. У результаті отруїлися три особи, з яких одна — смертельно.

13 липня під час виконання робіт по очищенню каналізаційно-насосної станції у м. Золотоноша Черкаської області загинуло внаслідок утоплення три працівника.

Встановлено, що основними причинами виникнення нещасних випадків були:

  • неякісне навчання персоналу безпечним методам і прийомам виконання робіт;
  • незастосування засобів індивідуального захисту при їх наявності;
  • невиконання посадових обов’язків в частині утримання і забезпечення безпечної експлуатації каналізаційно-насосних станцій.

З метою запобігання виникнення аварійних ситуацій під час експлуатації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, Держпраці України зобов’язала територіальні органи вжити вичерпних заходів реагування:

  • створити на підприємствах відомчі комісії для проведення перевірки стану охорони праці і за результатами перевірок надати інформацію до територіальних органів Держпраці;
  • ініціювати на засіданнях Рад з питань безпеки життєдіяльності населення при ОДА розгляд питання щодо стану безпеки на підприємствах водо- каналізаційного господарства;
  • розглянути зазначені питання під час проведення тематичних нарад, семінарів згідно з Планом превентивних заходів з попередження виробничого травматизму під час виконання робіт, пов’язаних з весняно-літнім періодом 2015 року.
logo