Трудові книжки відходять у минуле

28 листопада 2019
8193
Середній бал: 5 із 5

Кабмін проголосував за законопроект, який зробить трудові книжки необов’язковими

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Міністр Кабінету Міністрів України Дмитро Дубілет розповів, що на засіданні 27 листопада урядовці підтримали законопроект, який має зробити трудові книжки необов’язковими.

«Тепер очікуємо, коли за законопроект проголосує Рада», — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Також на вчорашньому засіданні прийняли постанову, якою передбачено, що громадяни зможуть попросити свого поточного роботодавця передати в електронній формі інформацію про стаж до 2000 року (зараз у Пенсійного фонду є інформація тільки з 2000 року). Це дозволить у майбутньому зробити призначення пенсій та інших соціальних виплат повністю дистанційно, без необхідності відвідувати Пенсійний фонд.

Скористайтеся калькулятором стажу онлайн

«Також прийняли ще одну круту штуку, — поділився Д. Дубілет. — Цією постановою ми дали можливість отримувати електронні сервіси пенсійного фонду (наприклад, усілякі довідки) не тільки за допомогою цифрового підпису, але й за допомогою BankID. Цифровий підпис все ще має низьке проникнення серед українців. а Інтернет-банками ПриватБанку, monobank та інших банків-учасників користуються багато хто».

Скасування трудових книжок — справа не одного дня. Тому важливо, як і раніше, вести їх правильно. Допоможуть у цьому рекомендації від експертів.

Джерело: Facebook-сторінка Дмитра Дубілета

logo