Неякісні медогляди стали причиною зростання рівня профзахворювань

20 листопада 2019
7899
Середній бал: 5 із 5

За 9 місяців 2019 року кількість професійних захворювань збільшилась на 26,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Такі дані оприлюднив Фонд соціального страхування України.

Скачайте Перелік робіт, де є потреба у професійному доборі

Згідно з даними ФСС за 9 місяців 2019 року, порівняно з 9 місяцями 2018 року, кількість професійних захворювань збільшилась з 1314 до 1662, або на 26,5%.

Попередні та періодичні медичні огляди є обов’язковим для всіх працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, важких роботах, або таких, де є потреба у професійному доборі. Крім того, вони обов’язкові для осіб віком до 21 року незалежно від умов праці.

Метою проведення медоглядів є визначення стану здоров’я працівника, зокрема, можливості виконання ним певних трудових обов’язків, своєчасне виявлення гострих чи хронічних професійних захворювань, встановлення у разі необхідності медичних протипоказань щодо здійснення окремих видів робіт тощо.

Роботодавці зобов’язані організувати проведення медоглядів за власні кошти. Крім того, за результатами медичних оглядів роботодавці повинні у повному обсязі провести відповідні оздоровчі заходи, визначені в заключному акті, а також усунути причини, що призводять до професійних захворювань (отруєнь).

Неякісне проведення оглядів, ухилення від них працівника або незабезпечення проходження медогляду роботодавцем можуть стати причиною розвитку чи загострення професійного захворювання.

Страхові експерти з охорони праці Фонду під час перевірок особливу увагу приділяють своєчасності організації та проходження передбачених законодавством медоглядів найманими працівниками, виконанню оздоровчих заходів відповідно до заключного акта за результатами медоглядів.

Як організувати здоровпункт на підприємстві

logo