Роботодавців чекають нові штрафи у сфері праці

18 листопада 2019
10425
Середній бал: 5 із 5

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доопрацював та підготував до другого читання законопроект № 1233 «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України».

Перевіряємо стан охорони праці на підприємстві. Перелік документів

Комітет ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів доопрацював та підготував до другого читання законопроект від 02.09.2019 № 1233 «Про внесення змін до статті 265 Кодексу законів про працю України». Законопроект прийнятий Радою у першому читанні 03.11.2019.

Збільшення штрафів законопроект не передбачає — у цьому питанні народні депутати пішли назустріч бізнесу, який вважає нинішні штрафи непомірними та економічно необґрунтованими.

Законотворці пропонують зменшити штрафні санкції або обійтися лише попередженням. Детальніше про зміни — у таблиці.

Норма КЗпП

 

Розмір штрафу

 

Пропонований розмір

 

Фактичний допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків

 

30 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

 

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1-3 груп  —попередження. Вчинення порушення повторно протягом 2 років з дня виявлення порушення — 30 МЗП за кожного працівника.

 

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці

 

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

 

2 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

 

Недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу» , «Про альтернативну (невійськову) службу» , «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

 

10 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення

4 МЗП за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юросіб та ФОП, які використовують найману працю, та є платниками єдиного податку 1-3 груп  —попередження.

 

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю для виявлення неоформлених працівників

 

100 МЗП

 

16 МЗП

Порушення інших вимог трудового законодавства, крім передбачених абз. 2 - 7 ч. 2 ст. 265 КЗпП

 

1 МЗП

1 МЗП за кожне порушення. За повторне протягом року з дня виявлення порушення — 2 МЗП за кожне порушення

 

logo