Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Хто має право на пенсію за віком на пільгових умовах

  • 31 липня 2015
  • 38

Пенсійний фонд України роз’яснив, як визначається вік виходу на пенсію за віком жінок, які зайняті на роботах із шкідливими і важкими умовами праці (особливо шкідливими та важкими), та не мають повного пільгового стажу роботи

Статтею 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII (в редакції Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII, який набув чинності з 01.04.2015) визначено право на пенсію за віком на пільгових умовах. Зокрема, таку пенсію надають за Списками № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36 при досягненні певного віку та наявності трудового та пільгового стажу роботи.

Зокрема, жінкам, які не мають повного пільгового стажу роботи, але набули не менше половини пільгового стажу, передбачено зменшення пенсійного віку.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV, пенсійний вік жінки 1964 року народження — 60 років. Тому, за наявності права на зменшення пенсійного віку на 4 роки, вік виходу на пенсію жінки, яка народилася 1964 року, становить 56 років.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати