Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Трудовий кодекс України: за і проти

 • 3 серпня 2015
 • 56

У травні на розгляд Верховної Ради України внесено проект Трудового кодексу, характерною особливістю якого є комплексний підхід до вирішення соціально-трудових питань, кодифікація і уніфікація законодавчих актів з питань праці та інкорпорація їх норм до проекту. Проект кодексу містить низку новацій, які матимуть позитивний вплив у питаннях регулювання трудових відносин

У травні на розгляд Верховної Ради України внесено проект Трудового кодексу, характерною особливістю якого є комплексний підхід до вирішення соціально-трудових питань, кодифікація і уніфікація законодавчих актів з питань праці та інкорпорація їх норм до проекту.

Проект кодексу містить низку новацій, які матимуть позитивний вплив у питаннях регулювання трудових відносин:

 • запропоновано норму щодо самостійного планування працівниками свого робочого часу за умови дотримання строків виконання робіт (це, звичайно, стосується лише окремих категорій працюючих, насамперед, наукових та науково-педагогічних працівників);
 • регламентується питання виконання працівником роботи вдома;
 • пропонується збільшити тривалість щорічної основної відпустки з 24 до 28 днів;
 • визначається понятійний апарат трудового законодавства, що є вкрай життєво-важливим для такого Кодексу;
 • врегульовано проблемні питання трудових відносин з тимчасовими працівниками;
 • визначається порядок розірвання трудового договору з неповнолітнім працівником на вимогу його батьків або осіб, які їх замінюють, чи відповідних органів;
 • визначається порядок припинення трудових відносин у разі смерті роботодавця ‑ фізичної особи, визнання його безвісно відсутнім або оголошення померлим. Це питання на сьогодні взагалі не врегульовано;
 • регламентуються повноваження державних інспекторів праці з урахуванням вимог, визначених законодавством ЄС;
 • встановлюються додаткові гарантії для вагітних;
 • встановлюються норми щодо права на репатріацію працівників;
 • вводяться положення про недопущення дискримінації у сфері праці тощо.

Крім того, проект містить норми, які посилюють трудові гарантії працівників. Зміст цих норм полягає в тому, що у разі якщо норми актів законодавства припускають неоднозначне трактування прав та обов’язків працівника і роботодавця, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь і працівника, і роботодавця, рішення приймається на користь працівника.

У засобах масової інформації досить часто лунає критика щодо редакції проекту Трудового кодексу, пропозиції залишити чинний Кодекс законів про працю України.

Міністерство соціальної політики України вважає своїм обов’язком звернути увагу суспільства на необхідність прийняття Трудового кодексу України, зумовлену докорінними змінами всієї системи суспільних відносин, а також радить кожному, хто сьогодні огульно критикує новий проект Трудового кодексу, не полінуватися і самому уважно його прочитати — і більшість звинувачень, що лунають з цього приводу, відпадуть самі собою.

Мінсоцполітики готове взяти на себе зобов’язання уточнення всіх норм, які потребуватимуть додаткових обговорень та можливих уточнень.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати