Потерпілих на виробництві мають забезпечити належним видом догляду

19 липня 2019
6307
Середній бал: 5 із 5

Забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання необхідним видом догляду — один із напрямів діяльності Фонду соціального страхування України. Це, зокрема, можуть бути такі види догляду: спеціальний медичний, постійний сторонній та побутовий.

Умови забезпечення потерпілих осіб належним доглядом визначені у Положенні про організацію, забезпечення та фінансування видів догляду за потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженому постановою правління Фонду соціального страхування України від 03.11.2011 № 41.

Потребу потерпілих в одному з видів догляду визначають медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Якщо МСЕК встановлено, що потерпілий потребує кількох видів допомоги, оплата проводиться за кожним її видом окремо.

Для взяття на облік для забезпечення необхідними видом догляду  потерпілі на виробництві подають до органів Фонду (за місцем зберігання справ про страхові виплати) такі документи:

  • заяву про забезпечення необхідним видом догляду;
  • висновок МСЕК про потребу потерпілого в певному виді догляду;
  • індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю (за наявності).

З інвалідністю — за комп’ютер: чи проводити атестацію робочого місця

У разі призначення потерпілому МСЕК спеціального медичного догляду орган Фонду не пізніше п’яти робочих днів звертається до лікарсько-консультативної комісії з метою визначення переліку необхідних спеціальних медичних і санітарних процедур, медичних маніпуляцій.

Датою взяття на облік потерпілого вважається дата подання заяви разом з усіма документами, про що робиться позначка у журналі.

Якщо потерпілий одночасно має право на забезпечення необхідним видом догляду згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне  соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХIV та іншими нормативно-правовими актами, йому надається право вибору однієї з підстав.

Фінансування витрат на необхідний догляд (догляди) за потерпілим залежить від виду догляду, встановленого МСЕК, і не може бути меншим (на місяць) від:

  • розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на спеціальний медичний догляд;
  • половини розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на постійний сторонній догляд;
  • чверті розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати, — на побутове обслуговування.

Джерело: Вовчанське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Харківській області

Які посади може обіймати працівник з інвалідністю Щоб уникнути штрафу, скористайтеся калькулятором розрахунку квоти інвалідів.

(користуйтеся смугою прокручування, щоб побачити вікна для вводу даних)

logo