-

Підприємство програло суд Управлінню Держпраці

2 липня 2019
6075
Середній бал: 5 із 5

За порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки харківському підприємству у судовому порядку заборонили виконувати 8 робіт та експлуатувати 32 одиниці машин.

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Через численні порушеннями вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, виявлені під час планової перевірки ПАТ «Куряжський домобудівельний комплекс», та невиконання у встановлені терміни раніше виданих приписів за результатами планової перевірки ГУ Держпраці у Харківській області звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з відповідним позовом про заборону виконання робіт, експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Рішенням суду позов Управління Держпраці задовольнили, і ПАТ «Куряжський домобудівельний комплекс» заборонили експлуатацію 32 одиниць машин, механізмів, зокрема:

  • вантажопідіймальних кранів – 9 одиниць;
  • водозабірних свердловин – 2 одиниці;
  • посудин, що працюють під тиском – 2 одиниці;
  • парогенераторів – 2 одиниці;
  • електровізків самохідних з залізничною платформою – 2 одиниці;
  • гідравлічних пресів для випробування навантаженням – 2 одиниці;
  • КТП 110/10 кВ КТП(2х25000), КТП 10/0,4 кВ – 3 одиниці;
  • підйомника щоглового вантажопасажирського – 2 одиниці;

а також ліфтів, кранових колій вантажопідіймального крана, конвейеру інертних матеріалів, бетононасосу, насосів та напірних трубопроводів (лівого та правого) в машинному відділенні КНС, під’їзних колій АТ «КДБК».

Якщо контролери Держпраці на порозі

Підприємство програло суд Управлінню Держпраці
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Згідно з Планом заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Держпраці у 2019 році здійснить 16905 перевірок підприємств. Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

Також заборонено виконання 8 робіт, зокрема будівельно-монтажних робіт на будівельних майданчиках, вантажно-розвантажувальних робіт на складі готової продукції, вантажно-розвантажувальних робіт в арматурному цеху, виконання робіт в колодязях, камерах, замкнутому просторі.

Зазначеним рішенням суду відсторонено від виконання робіт понад 60 працівників, що не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці та промислової безпеки.

Джерело: Державна служба України з питань праці

logo