Зросла небезпека під час робіт у колодязях, колекторах, замкнутих просторах

18 червня 2019
2003
Середній бал: 5 із 5

Роботодавцям слід терміново звернути увагу на безпеку під час виконання газонебезпечних робіт, зокрема у замкнутих просторах, колодязях, колекторах тощо. Там може утворитися концентрація токсичних сполук, які є шкідливими і небезпечними для життя і здоров’я людей. Ризик стрімко збільшується із підвищенням температури повітря.

Перевірте свої знання з охорони праці

Як показує практика, у зв’язку із підвищенням температури повітряного середовища кількість нещасних випадків та отруєнь при виконанні газонебезпечних робіт значно зростає. Так званий «сезонний» травматизм спричинений більш інтенсивним утворенням шкідливих та небезпечних газів у каналізаційних системах. Більшість нещасних випадків, пов’язаних з проведенням робіт у таких умовах, як правило, є груповими та мають смертельні наслідки.

Найкращий спосіб боротьби з травматизмом – це його профілактика. Тому з метою попередження нещасних випадків та отруєнь під час виконання газонебезпечних робіт, потрібно:

  • провести з працівниками тематичні семінари-наради, інструктажі з охорони праці, навчання щодо дотримання вимог безпеки під час  виконання газонебезпечних робіт у водопровідно-каналізаційних господарствах;
  • посилити контроль за дотриманням працівниками трудової та виробничої дисципліни під час проведення робіт безпосередньо в каналізаційних мережах;
  • забезпечити виконання газонебезпечних робіт підвищеної небезпеки з оформленням наряду-допуску на їх виконання;
  • забезпечити щоквартальне проведення навчально-тренувальних занять з виконавцями газонебезпечних робіт щодо безпечного проведення профілактичних, ремонтних та аварійних робіт в колодязях, ємностях, замкненому просторі із застосуванням засобів індивідуального захисту, зокрема практичне застосування газоаналізаторів та ламп ЛБВК для контролю повітряного середовища, наявності газів та кисню у робочій зоні та надання домедичної допомоги потерпілому.

Забороняється виконання таких робіт:

Пам’ятайте: дотримання наведених вище рекомендацій допоможе уникнути нещасних випадків під час робіт у колодязях, інших замкнених просторах.

За інформацією Управління Держпраці у Рівненській області

logo