-

Щодо затримки розрахунків при звільненні у разі форс-мажору

11 серпня 2015
54
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

У листі від 14.05.2015 № 2433/1/10-15/06 Мінсоцполітики зазначає, що чинним трудовим законодавством не визначена відповідальність роботодавців за затримку розрахунків при звільненні у разі настання форс-мажорних обставин

У листі від 14.05.2015 № 2433/1/10-15/06 Мінсоцполітики зазначає, що чинним трудовим законодавством не визначена відповідальність роботодавців за затримку розрахунків при звільненні у разі настання форс-мажорних обставин.

Нагадаємо, що Законом України від 02.09.2014 № 1669-VII «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі — Закон) на час проведення антитерористичної операції суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території АТО, звільнено від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності; забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики.

Крім того, ст. 10 Закону визначено, що протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Разом з тим Законом не передбачено підстав для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов'язань роботодавців за затримку розрахунків при звільненні працівників.

logo