Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий доступ до журналу ▶ ▷

Довідник спеціаліста з охорони праці

Акт про інспекційне відвідування або невиїзне інспектування та припис про усунення порушень в один день — правомірні

  • 28 березня 2019
  • 335

Полтавський окружний адмінсуд визнав правомірним оформлення Держпраці акта інспекційного відвідування та припису про усунення порушень законодавства про працю в один день

ТОВ звернулось до Полтавського окружного адмінсуду з позовною заявою до управління Держпраці у Полтавській області про визнання протиправними та скасування постанови про накладення штрафу та припису про усунення виявлених порушень.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Позовні вимоги товариство мотивувало тим, що оскаржувані постанова Держпраці та п. 1 припису прийняті необґрунтовано, без урахування усіх обставин, що мають значення для їх прийняття, упереджено. Зазначило, що ні акт інспекційного відвідування, ні припис не були надані керівнику товариства. Тобто, не ознайомивши керівника товариства з актом, не дочекавшись гіпотетичних зауважень на акт, повноважний представник відповідача безпідставно в один день зі складенням акта інспекційного відвідування виніс припис про усунення виявлених порушень.

Суд зі свого боку зауважив, що акт складається в останній день інспекційного відвідування або невиїзного інспектування у двох примірниках, які підписуються інспектором праці, що його проводив, та керівником об’єкта відвідування або його уповноваженим представником.

Якщо об’єкт відвідування не погоджується з викладеною в акті інформацією, акт підписується із зауваженнями, які є його невід’ємною частиною. Зауваження можуть бути подані об’єктом відвідування не пізніше трьох робочих днів з дати підписання акта. Письмова вмотивована відповідь на зауваження надається інспектором праці не пізніше ніж через три робочих дні з дати їх надходження.

При цьому, згідно з приписами п. 26 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю № 295 (далі — Порядок № 295) у разі відмови керівника чи уповноваженого представника об’єкта відвідування від підписання або за неможливості особистого вручення акта і припису, вони складаються у трьох примірниках.

Акт про інспекційне відвідування або невиїзне інспектування та припис про усунення порушень в один день — правомірні Чи знаєте ви, з якої дати відлічувати 10 днів до перевірки Держпраці

Судом встановлено, що з огляду на відсутність під час інспекційного відвідування керівника товариства на робочому місці, що не заперечувалося в ході розгляду справи ані позивачем, ані відповідачем, та за неможливості особисто вручити йому примірник акта інспекційного відвідування, управління Держпраці, керуючись п. 26 Порядку № 295, оформило акт інспекційного відвідування та припис в один день.

За викладених обставин судом критично оцінюються доводи позивача з приводу відсутності у відповідача повноважень на складення акта інспектування та припису про усунення порушень в один день.

Відповідне рішення Полтавського окружного адміністративного суду викладене у постанові від 22.02.2019 у справі № 440/4410/18.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати