В Україні змінять системи протипожежного захисту

20 березня 2019
3415
Середній бал: 5 із 5

Для підвищення пожежної безпеки в Україні планують впровадити сучасні системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою.

У проекті змін до ДБН В.2.5-56-2014 «Системи протипожежного захисту» міститься низка сучасних рішень для підвищення пожежної безпеки, зокрема, передбачено застосування систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Відповідні зміни вже затверджені, їх мають опублікувати найближчим часом.

Скачати проект Зміни до ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту»

Про плюси пожежогасіння тонкорозпиленою водою розповів заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Якщо говорити про пожежогасіння тонкорозпиленою водою — цей спосіб один із найбільш ефективних. Його перевага у тому, що жодне приміщення не буде затоплене або зруйноване від надмірної кількості води при гасінні звичайними способами, а вогонь при цьому буде ефективно ліквідований завдяки спеціальному обладнанню, яке тонко розпилює воду».

В Україні змінять системи протипожежного захисту Все, що потрібно знати про пожежну безпеку на підприємстві, — у новій тематичній добірці статей з Довідника спеціаліста з охорони праці

Крім того, цей метод дає змогу витрачати менше води на гасіння пожежі, а, отже, і запасні резервуари води можуть бути меншими і займати менше місця.

«Тому ми ввели можливість використання таких систем в Україні. Це важливо для безпеки людей», — зазначив Л. Парцхаладзе.

Згідно зі змінами проектування, монтування та підтримання експлуатаційної придатності систем пожежогасіння тонкорозпиленою водою здійснюється згідно з вимогами ДСТУ CEN/TS 14972 «Стаціонарні системи пожежогасіння. Системи пожежогасіння тонкорозпиленою водою. Проектування і монтаж».

Змінами також передбачене встановлення звукової сигналізації про несправність та додаткові показники щодо готовності роботи систем протипожежного захисту. Це дасть змогу збільшити ефективність роботи таких систем та швидше виявляти надзвичайні ситуації та реагувати на них.

Зміни до ДБН розроблені фахівцями ВГО «Український союз пожежної та техногенної безпеки».

Ви маєте це знати!

Державні будівельні норми (ДБН) — обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

logo