Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Встановлено найбільш типові порушення в облаштуванні квест-кімнат

  • 6 березня 2019
  • 77

У Харкові провели обстеження квест-кімнат на наявність факторів, які можуть загрожувати здоров’ю та життю відвідувачів. У результаті перевірок встановлено найбільш типові порушення у роботі квест-кімнат.

Перевірки квест-кімнат Харківщини провели робочі комісії з представників Головного управління Держпраці у Харківській області, ДСНС, Нацполіції, Держспоживслужби, ДФС, АК «Харківобленерго», профільних департаментів міськради, Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Квест-кімнати, або ескейп-руми (англ. еscape – втеча) — дуже популярний у теперішній час вид відпочинку. Зазвичай все відбувається за таким сценарієм: команду з 2-5 людей зачиняють у квест-кімнаті, їй дається певний час на те, щоб розгадати всі загадки, котрі приведуть до ключа, щоб вийти з кімнати. 

Скачайте Інструкцію з охорони праці для чергового адміністратора квест-кімнати

Однак, як і будь-який вид розваг, такий вид відпочинку має бути насамперед безпечним для учасників. На жаль, це не завжди так. Результати перевірок, проведених у квест-кімнатах Харківщини, виявилися невтішними. У роботі квест-кімнат виявлено численні порушення правил безпеки.

Виявлено найбільш типові порушення в облаштуванні квест-кімнат Це може врятувати життя: запам’ятайте порядок дій у разі виникнення пожежі

Найбільш типовими порушеннями виявилися:

  1. Відсутність розроблених та затверджених відповідальною особою інструкцій з охорони праці для самих співробітників квест-кімнат, електриків, а також інструкцій при проведенні робіт на висоті та на комп’ютері.
  2. Самих відвідувачів не інструктують щодо правил техніки безпеки, не надають чітких та детальних інструкцій, як поводитися у надзвичайній ситуації, наприклад, як діяти та евакуюватися з приміщень під час затоплення, задимлення, пожежі тощо.
  3. Відсутність заміру опору ізоляції електрообладнання приміщень. Це порушення притамане майже всім квест-кімнатам, протоколи на перевірку електрообладнання були відсутні. У такому випадку існує ризик загоряння або ураження струмом.
  4. Можливість випадкового травмуватися і не тільки через власну необачність. Якщо в інших приміщеннях або суміжних офісах велись ремонтні роботи, двері туди не зачинялися, а у переходах та коридорах стирчали травмонебезпечні болти, цвяхи або арматура.  При цьому медична аптечка майже у всіх квест-кімнатах розташована не у доступному місці, а в деяких закладах не укомплектована необхідними лікарськими засобами.
  5. У багатьох квест-кімнатах двері оснащені звичайними механічними замками, засувки яких замикаються автоматично. Ця особливість замків може стати серйозною перепоною при евакуації. Двері у розважальних центрах повинні бути оснащені магнітами, повстяними прокладками або кульковим механізмом. Це потрібно для того, щоб у разі пожежі, руйнування або іншої техногенної катастрофи надати відвідувачам можливість екстрено залишити приміщення.

Крім відсутності безпечних умов для учасників, досить типовою для квест-кімнат виявилася антисанітарія.

На жаль, нормативно-правові акти з питань охорони праці для подібних закладів ще досі не розроблені. 

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

 
За інформацією управління Держпраці у Харківській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати