Держпраці штрафуватиме по-новому

25 лютого 2019
314
Середній бал: 5 із 5

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні законопроект щодо запобігання надмірному тиску на підприємців. Якщо він набере необхідну кількість голосів, буде вставновлено новий механізм застосування штрафних санкцій Держпраці.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендував ВР прийняти у другому читанні законопроект № 6489 про запобігання надмірного тиску на суб’єктів господарювання заходів державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення. Він був прийнятий за основу ще в липні 2017 року.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

Законопроектом передбачене встановлення нового механізму застосування штрафних санкцій Держпраці. Якщо порушення буде виявлене вперше, інспектор видаватиме припис про його усунення без накладення штрафу. У приписі зазначатиметься строк, за який роботодавець повинен буде його усунути. Це має бути не менше 15 робочих днів.

Також планується встановити адміністративну відповідальність за подання безпідставних скарг про порушення роботодавця.

Крім того, законопроектом пропонується визначити граничні строки накладення фінансових санкцій за трудові порушення. Їх мають намір накладати протягом шести місяців з дня виявлення порушень, але не пізніше як через рік з дня їх вчинення.

logo