-

Попередити — значить запобігти: профілактика виробничого травматизму

25 серпня 2015
215
Середній бал: 5 із 5

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці.

Фахівці Фонду зазначають, що на підприємствах, де не створено служби охорони праці, у більшості випадків ніхто не займається навчанням та перевіркою знань з питань охорони праці, проведенням інструктажів, або це зводиться до формального збирання підписів. І це часто призводить до нещасних випадків, професійних захворювань.

Однією із проблем охорони праці сьогодення є відсутність інженерів з охорони праці, особливо на сільгосппідприємствах, що здебільшого мотивується фінансовою неспроможністю їх утримання. Та коли трапляється нещасний випадок, звинувачення завжди лягають на плечі постраждалого працівника. В багатьох ситуаціях такі випадки можна було б попередити.

Чимало нещасних випадків трапляється й через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність працівника.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, роботодавцям необхідно не тільки створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а й не допускати порушень технологічного процесу та здійснювати суворий контроль за виконанням виробничої дисципліни та правил безпеки. Необхідно проводити відповідну роботу для виховання у працюючих психології безпечної праці, щоб вони оцінювали кожний крок і кожну дію з точки зору її безпечного виконання.

logo