Попередити — значить запобігти: профілактика виробничого травматизму

25 серпня 2015 59
Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці

Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі — Фонд) наголошує на необхідності профілактичної роботи для попередження виробничого травматизму та професійної захворюваності, що є основним завданням страхового експерта з охорони праці.

Фахівці Фонду зазначають, що на підприємствах, де не створено служби охорони праці, у більшості випадків ніхто не займається навчанням та перевіркою знань з питань охорони праці, проведенням інструктажів, або це зводиться до формального збирання підписів. І це часто призводить до нещасних випадків, професійних захворювань.

Однією із проблем охорони праці сьогодення є відсутність інженерів з охорони праці, особливо на сільгосппідприємствах, що здебільшого мотивується фінансовою неспроможністю їх утримання. Та коли трапляється нещасний випадок, звинувачення завжди лягають на плечі постраждалого працівника. В багатьох ситуаціях такі випадки можна було б попередити.

Чимало нещасних випадків трапляється й через власну недисциплінованість, недбалість, безвідповідальність працівника.

Для попередження нещасних випадків на виробництві, роботодавцям необхідно не тільки створювати умови праці відповідно до вимог нормативних актів, а й не допускати порушень технологічного процесу та здійснювати суворий контроль за виконанням виробничої дисципліни та правил безпеки. Необхідно проводити відповідну роботу для виховання у працюючих психології безпечної праці, щоб вони оцінювали кожний крок і кожну дію з точки зору її безпечного виконання.Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Термінова стаття з №4 Довідника
«Складаємо програми інструктажів із безпеки руху»

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2018. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль