Контролюючі органи будуть обмінюватися інформацією щодо нелегального працевлаштування

28 січня 2019
154
Середній бал: 5 із 5

Держпраці, ДФС, Мінсоцполітики, Державна служба зайнятості та ПФУ будуть обмінюватися інформацією про неоформлених найманих працівників та виплату їм доходів.

На розгляд до Міністерства фінансів України направлений проект розпорядження щодо проведення заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення в окремих галузях економіки. Так, пропонується проведення спільних комплексних заходів у сферах торгівлі та громадського харчування, будівництва, сільського господарства, транспортних перевезень, медичного обслуговування, надання послуг тощо.

СкачатиПлан комплексних перевірок на 2019 рік

Проектом також передбачено обмін інформацією між ДФС, Міністерством соціальної політики, Державною службою з питань праці, Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом України про факти виявлення використання неоформлених найманих працівників, виплати доходів таким працівникам тощо.

Ухвалення нормативного акта дасть змогу зменшити застосування незадекларованої праці та вдосконалить контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками. Крім того, це дозволить забезпечити захист соціальних інтересів громадян, зокрема, щодо отримання необхідних їм соціальних виплат, пенсійного забезпечення, грошової компенсації у разі отримання виробничої травми або нещасного випадку на виробництві тощо.

СкачатиШтрафи за порушення законодавства про працю 2019

logo