Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Ухвалено законопроект про додаткові відпустки усиновлювачам дітей

  • 21 січня 2019
  • 38

Законопроект № 6350 щодо надання відпустки при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, прийнятий за основу на засіданні ВР 15 січня.

Особам, які усиновили як новонароджених дітей, так і дітей від двох місяців хочуть надати право на оплачувану відпустку.

Згідно з чинним на сьогодні Законом «Про відпустки» усиновлювачам новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку надається 56 або 70 днів відпустки. Водночас відповідно до Сімейного кодексу дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або дитина, яку відмовилися забрати з таких закладів батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину. 

Законопроектом пропонується усунути суперечливість законодавства, встановивши, що особам, які усиновили дитину будь-якого віку з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з них на їхній розсуд.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

Народні депутати мають намір забезпечити право на оплачувану відпустку особам, які усиновили як новонароджених дітей, так і дітей від двох місяців.

Відповідний урядовий законопроект № 6350 щодо надання відпустки при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування був прийнятий за основу на ранковому засіданні ВР 15 січня.

Так, відповідно до Закону "Про відпустки" усиновлювачам новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку, надається 56 або 70 днів відпустки. Разом з тим згідно із Сімейним кодексом дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або дитина, яку відмовилися забрати з таких закладів батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину.

Законопроектом пропонується усунути суперечливість законодавства, встановивши, що особам, які усиновили дитину будь-якого віку з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з них на їх розсуд.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати