-

Ухвалено законопроект про додаткові відпустки усиновлювачам дітей

21 січня 2019
161
Середній бал: 5 із 5

Законопроект № 6350 щодо надання відпустки при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, прийнятий за основу на засіданні ВР 15 січня.

Особам, які усиновили як новонароджених дітей, так і дітей від двох місяців хочуть надати право на оплачувану відпустку.

Згідно з чинним на сьогодні Законом «Про відпустки» усиновлювачам новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку надається 56 або 70 днів відпустки. Водночас відповідно до Сімейного кодексу дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або дитина, яку відмовилися забрати з таких закладів батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину. 

Законопроектом пропонується усунути суперечливість законодавства, встановивши, що особам, які усиновили дитину будь-якого віку з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з них на їхній розсуд.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2019

Народні депутати мають намір забезпечити право на оплачувану відпустку особам, які усиновили як новонароджених дітей, так і дітей від двох місяців.

Відповідний урядовий законопроект № 6350 щодо надання відпустки при усиновленні дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування був прийнятий за основу на ранковому засіданні ВР 15 січня.

Так, відповідно до Закону "Про відпустки" усиновлювачам новонародженої дитини безпосередньо з пологового будинку, надається 56 або 70 днів відпустки. Разом з тим згідно із Сімейним кодексом дитина, покинута в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров'я, або дитина, яку відмовилися забрати з таких закладів батьки, інші родичі, може бути усиновлена після досягнення нею двомісячного віку. Такий термін надається службам у справах дітей для проведення роботи з батьками та родичами щодо повернення дитини в біологічну родину.

Законопроектом пропонується усунути суперечливість законодавства, встановивши, що особам, які усиновили дитину будь-якого віку з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів при усиновленні двох і більше дітей) без урахування святкових і неробочих днів після набрання законної сили рішенням суду про усиновлення дитини. У разі усиновлення дитини подружжям зазначені відпустки надаються одному з них на їх розсуд.

logo