Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Встановлено найчастіші порушення при експлуатації вантажопідіймальних кранів, машин та підйомників

  • 3 січня 2019
  • 291

При проведенні перевірок суб’єктів господарювання виявляється чимало порушень вимог безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, машин, підйомників та іншого обладнання. Як не стати одним із порушників?

Роботодавець часто нехтує вимогами НПАОП 0.00-1.80-18 Правила охорони праці при експлуатації вантажопідіймальних кранів, машин, підйомників та іншого обладнання. А саме:

  • не призначає працівників, відповідальних за утримання обладнання в справному стані;
  • не визначає процедуру проведення періодичного технічного обслуговування, налагодження та ремонту обладнання відповідно до настанов з експлуатації;
  • не забезпечує в установлений термін проведення технічного огляду обладнання (експертного обстеження);
  • не забезпечує розроблення та  затвердження у встановленому порядку проектів виконання робіт або технологічних карт на виконання робіт вантажопідіймальними кранами;
  • не організовує розроблення та затвердження інструкцій з охорони праці для обслуговувального та ремонтного персоналу, а також працівників, які виконують роботи з робочої платформи підйомників.

До роботи часто допускаються посадові особи (працівник, відповідальний за нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, працівник, відповідальний за утримання обладнання в справному стані, працівники, відповідальні за безпечне проведення робіт вантажопідіймальними кранами), які не пройшли навчання та перевірку знань з питань охорони праці, а обслуговувальний персонал — інструктаж з питань охорони праці у зв’язку з набранням чинності новим нормативно-правовим актом з охорони праці НПАОП 00.0-1.80-18.

СкачатиБланк акта здавання-приймання наземної кранової рейкової колії в експлуатацію

Іноді працівники, призначені відповідальними за нагляд за утриманням та безпечною експлуатацією обладнання, не проводять періодичні перевірки, під час яких повинні вживати заходи щодо попередження роботи обладнання з порушенням вимог безпеки, не контролюють проведення в установлені терміни технічних оглядів і експертних обстежень обладнання, допускають до експлуатації обладнання з вичерпаним терміном проведення технічного огляду або експертного обстеження, з несправними пристроями безпеки, блокувальними пристроями, з несправними вантажними канатами тощо.

Падіння з висоти: все про травми та засоби захисту Чи знаєте ви, як розслідують нещасні випадки внаслідок падіння з висоти

 За інформацією Головного управління Держпраці у Херсонській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати