Остерігайтеся інспекторів-шахраїв!

27 грудня 2018
137
Середній бал: 5 із 5

Держпраці закликає бути уважними під час інспекцій. Псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші, обіцяючи не проводити перевірку. Як викрити шахрая — відповідь далі.

Держпраці попереджає суб’єктів господарювання про можливість появи на підприємствах, в установах та організаціях шахраїв під виглядом інспекторів праці.

У такий спосіб псевдоінспектори вимагають у підприємців гроші, обіцяючи не проводити перевірку чи зменшити розмір штрафів у разі виявлення порушень вимог законодавства.
Необхідно уточнювати дані осіб, які відрекомендувалися інспекторами, оперативно повідомляти про факти появи на підприємствах шахраїв під виглядом інспекторів Управління.

Порядок здійснення державного контролю та нагляду за додержанням законодавства про працю затверджений постановою Кабміну від 26.04. 2017 р. № 295 (далі — Порядок).

Запам'ятайте!

Жодних «попередніх» відвідувань господарюючих суб’єктів інспектори праці не здійснюють.

Існує реєстр посвідчень інспекторів праці. Перш ніж допустити інспектора до перевірки, потрібно обов’язково переконатися, чи справжній інспектор завітав «у гості». Скачайте інформацію про службові посвідчення інспекторів праці Держпраці одним аріховом.

Скачати архівІнформація про службові посвідчення інспекторів праці

Згідно з Порядком інспекторам Держпраці за наявності службового посвідчення і направлення на перевірку безперешкодно, без попереднього повідомлення надано право:

  • під час проведення інспекційних відвідувань з питань виявлення неоформлених трудових відносин за наявності відповідних підстав, самостійно і в будь-яку годину доби з урахуванням вимог законодавства про охорону праці проходити до будь-яких виробничих, службових, адміністративних приміщень об’єкта відвідування, в яких використовується наймана праця;
  • ознайомлюватися з будь-якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством про працю, що містять інформацію/відомості з питань, які є предметом інспекційного відвідування, невиїзного інспектування, з метою перевірки їх відповідності нормам законодавства та отримувати завірені об’єктом відвідування їх копії або витяги;
  • наодинці або у присутності свідків ставити керівнику та/або працівникам об’єкта відвідування запитання, що стосуються законодавства про працю, отримувати із зазначених питань усні та/або письмові пояснення;
  • за наявності ознак кримінального правопорушення та/або створення загрози безпеці інспектора праці залучати працівників правоохоронних органів;
  • на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування;
  • фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки тощо.

Перевірки виробничих об’єктів: поняття «територія», «виробничий цех», «споруда» Дізнайтеся також, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

У разі виникнення підозри, роботодавець (юридична особа або фізична особа — підприємець) може звернутися для підтвердження повноважень головних державних інспекторів до відповідного Управління Держпраці.

logo