Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

МОН розробило проект договору для часткового навчання студентів на виробництві

  • 21 грудня 2018
  • 139

Головна мета проекту договору — глибше залучити роботодавців до співпраці з закладами професійної освіти, більше зацікавити їх у розвитку дуальної освіти.

СкачатиТиповий договір про здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою

Дуальна освіта — це коли учень близько 30% часу отримує теоретичні знання з професії у закладі освіти. Решту часу він проводить на реальному виробництві, де отримує можливість працювати на сучасному обладнанні, навчитись корпоративній етиці тощо.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Вас також може зацікавити стаття Охорона праці жінок та молоді

Передбачено, що типовий договір, розроблений МОН, має укладатися між учнем, роботодавцем та закладом професійної світи для максимальної наближеності змісту начання до потреб роботодавців та підвищення рівня працевлаштування студентів.

Це — тристоронній документ, який дасть змогу організувати навчання не лише в навчальному закладі, а й на виробництві. При цьому роботодавець у межах договору може домовитися з учнем, що той працюватиме певний період часу після навчання на його виробництві. 

Як зазначають урядовці, сьогодні керівники підприємств не особливо зацікавлені в розвитку дуальної освіти. Типовий договір про здобуття профосвіти за дуальною формою навчання слугуватиме виправленню такої ситуації. Підписавши його, учень не тільки отримає вищий рівень освіти, а також зобов’яжеться відпрацювати певний час після випуску на виробництві, де здійснювалось навчання.

СкачатиДокументи з ОП у навчальному закладі

Типовий договір враховує права та обов’язки трьох сторін процесу здобуття освіти за дуальною формою: закладу освіти, суб’єкта господарювання та здобувача освіти. Ним передбачено розширення обов’язків і прав роботодавців. Це зокрема:

  • участь у розробці освітніх програм;
  • стимулювання здобувачів освіти;
  • виплата грошової винагороди здобувачу освіти за виконану під час навчання роботу тощо.

При цьому здобувач освіти зобов’язаний пройти оплачуване стажування чи відпрацювати на підприємстві після закінчення навчання, що дасть змогу максимально наблизити зміст професійної (професійно-технічної) освіти до потреб роботодавців і підвищить рівень працевлаштування випускників закладів.

Зверніть увагу!

Дуальна форма здобуття освіти зможе бути безоплатною або оплачуваною.

Трудовий договір при проходженні виробничої практики Ознайомтеся з думкою експерта щодо трудових відносин молодих працівників, зокрема неповнолітніх, можна у статті Охорона праці молодих працівників: як не порушити законодавство

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати