Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Позапланову перевірку не можна провести за ухвалою слідчого судді

  • 18 грудня 2018
  • 60

Рішенням Верховного Суду від 19 жовтня було встановлено, що позапланову перевірку суб’єкта господарювання не можна провести за ухвалою слідчого судді.

Суть справи: Держпраці провело позапланову перевірку підприємстства на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні та видало припис про усенення порушення. Підприємство звернулось у суд та попросило скасувати припис Держпраці за перевіркою, здійсненою за межами рамок кримінального провадження. Пройшовши всі інстанції, справа дійшла до Верховного Суду.

У своєму рішенні ВС у складі колегії суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду зазначив, що ст. 6 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон) не передбачає проведення позапланової перевірки суб’єкта господарювання на підставі ухвали слідчого судді.

План комплексних перевірок на 2019 рік

Виходячи з цього, ВС дійшов висновку, що Дерпраці, приймаючи наказ про проведення позапланової перевірки та здійснивши таку перевірку, вийшло за межі своїх повноважень, оскільки ст. 6 Закону містить вичерпний перелік підстав для проведення позапланових перевірок контролюючими органами, зазначеними в ч. 4 ст. 2 Закону.

СкачатиІнформація про службові посвідчення інспекторів праці

Перелік не містить таку підставу, як проведення позапланової перевірки інспекцією Держпраці за ухвалою слідчого судді у кримінальному провадженні.

Крім того, зважаючи на обставини спору, Суд роз’яснив, що ст. 31 Закону «Про внесення змін  до закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» діяла лише в серпні-грудні 2014 року.

Органи державного управління охороною праці в Україні Про проступки інспекторів праців, які «врятують» підприємства від необґрунтованих штрафів, дізнайтеся зі статті Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку?

Враховуючи, що Постанова КМУ «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» була видана лише на підставі зазначеної статті, ВС зробив висновок, що вона вичерпала свою дію в часі протягом серпня-грудня 2014 року, а тому не можна застосовувати вказані норми під час призначення та проведення перевірок у 2017 році.

Позапланову перевірку не можна провести за ухвалою слідчого судді ДізнайтесяЯк Держпраці підприємства перевіряє

«Отже, дії відповідача щодо проведення позапланової перевірки позивача на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні є незаконними. Враховуючи незаконність проведення позапланової перевірки, припис виданий на підставі такої ухвали також є незаконним та має бути скасований. Суди попередніх інстанцій не врахували, що правові підстави для проведення позапланової перевірки — відсутні, а тому хибно надали оцінку припису відповідача», — зазначено в постанові ВС.

Джерело: Рішення Верховного Суду у складі колегії суддів об'єднаної палати Касаційного адміністративного суду у справі № 805/3137/17-а від 19 жовтня 2018 року

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати