Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Визначено, які дозвільні документи потрібні для роботи на висоті

  • 12 грудня 2018
  • 287

Експерт Держпраці роз’яснив, чи потрібно підприємству отримувати одночасно на роботи на висоті і дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, і декларацію відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці.

Підприємство виконує роботи на висоті різного рівня (як до 5 м, так і вище), а також із різних засобів підмощування. У нього є дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема й на висоті понад 5 м. Однак замовник вимагає надати декларацію відповідності на роботи до 5 м у додаток до дозволу.

Визначено, які дозвільні документи потрібні для роботи на висоті Дізнайтеся, чим відрізняються роботи на висоті від верхолазних робіт, а також, який засіб індивідуального захисту для кожного виду таких робіт є основним.

Головний державний інспектор Головного управління Державної служби України з питань праці у Київській області Микола Федоренко прокоментував ситуацію і пояснив, як діяти в такому випадку, щоб не порушити законодавство.

Скачайте Покажчик нормативно-правових актів з охорони праці

Передусім, потрібно розібратися з термінологією.

Документ дозвільного характеру — це дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ в електронному вигляді, який дозвільний орган видає суб’єкту господарювання за певних умов.

Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства — це документ, яким суб’єкт господарювання повідомляє адміністратору або представнику відповідного дозвільного органу про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства.

Для того, щоб зрозуміти, чи правомірною є вимога про надання декларації відповідності за наявності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, необхідно звернутися до чинного законодавства, зокрема до Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

Визначено, які дозвільні документи потрібні для роботи на висоті Які ще нормативно-правові акти потрібно проаналізувати, аби знайти правовий вихід із ситуації та аргументовано довести свою точку зору замовнику — читайте далі у статті Роботи на висоті: чи отримувати одночасно дозвіл і декларацію.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати