Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Відповідальність за приховування нещасного випадку

  • 29 листопада 2018
  • 833

Підприємства штрафують на мільйони гривен за порушення вимог законодавства про охорону праці. Одне з таких порушень — приховувавння нещасного випадку, що трапився на підприємстві. Дізнайтеся, яка саме відповідальність чекає на роботодавця, який не повідомив уповноваженим державним органам про нещасний випадок на підприємстві.

Згідно зі ст. 22 Закону про охорону праці роботодавець повинен організувати розслідування та вести облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій. Однак це не єдиний нормативний акт, у якому регламентовано обов’язки роботодавця у разі нещасного випадку на виробництві.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Також роботодавець зобов’язаний інформувати про кожний нещасний випадок або професійне захворювання на підприємстві уповноважені державні органи.

Проте часто роботодавці не повідомляють відповідним органам про нещасний випадок. Головні причини такої поведінки — небажання допускати органи контролю на територію підприємства та відсутність оформлених трудових відносин із потерпілим працівником. 

Роботодавцям, які не повідомляють державним органам про нещасний випадок, законодавець установлює санкції адміністративного характеру. Так за несвоєчасне інформування Фонду соціального страхування про нещасні випадки та професійні захворювання на посадових осіб підприємств, фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю, фізичних осіб, котрі не мають статусу підприємців та використовують найману працю, накладається штраф від 8 до 15 НМДГ.

Якщо особа, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, повторно вчинить ті самі дії, на неї чекатиме штраф від 10 до 20 НМДГ.

За порушення порядку повідомлення центральному органу виконавчої влади про нещасний випадок може бути накладений ще більший штраф.

Відповідальність за приховування нещасного випадку Про те, як діє орган Держпраці, якщо роботодавець приховує нещасний випадок, дізнайтеся зі статті з Довідника: Роботодавець ухиляється від розслідування нещасного випадку. Чим це загрожує?

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати