Пільгові пенсії відшкодовуватимуть сплатою підвищеного розміру ЄСВ

21 листопада 2018
474
Середній бал: 5 із 5

14 листопада на засіданні Уряду схвалено проект закону щодо удосконалення функціонування системи загальнообов’язкового державного соціального та пенсійного страхування, підвищення якості адміністрування та дисципліни сплати єдиного соціального внеску.

Проектом закону пропонується відшкодовувати пільгові пенсії сплатою підвищеного розміру ЄСВ для тих підприємств і тих робочих місць, де є шкідливі умови праці. Під час презентації  законопроекту міністр соціальної політики Андрій Рева детально обґрунтував необхідність таких змін.

«Настав час також розв’язувати проблему з боргами щодо відшкодування підприємствами пільгових пенсій за працівників, які вийшли раніше на пенсію у зв'язку зі шкідливими умовами праці. Ця проблема наростала з роками, на сьогодні ця сума становить 12,1 млрд грн. Ми пропонуємо замінити відшкодування пільгових пенсій сплатою підвищеного розміру ЄСВ для тих підприємств і тих робочих місць, де є шкідливі умови праці», — заявив А. Рева.

Проектом закону передбачено збільшення ЄСВ за списком № 1 на 15 % і за списком № 2 на 7 %.

За словами урядовця, для старих боргів у законопроекті визначені механізми розстрочення на термін до 60 місяців.

Схвалений Урядом проект закону містить і інші нововведення. Зокрема, зарплата керівників, з якої будуть платити ЄСВ, має бути не менше 7,4 тис. грн (це дві мінімальні зарплати).

«За даними персоніфікованого обліку Пенсійного фонду, 84 тисячі керівників підприємств отримують заробітну плату на рівні мінімальної», – зазначив А. Рева. Урядовці впевнені: інше просто платять в конвертах. Фактично таким чином бізнес занижує податки.

Значна увага у законопроекті присвячена удосконаленню системи адміністрування ЄСВ, надання сервісів застрахованим особам органами Пенсійного фонду.

Пільгові пенсії відшкодовуватимуть сплатою підвищеного розміру ЄСВ Дізнайтеся детальніше про те, як призначають пенсію за віком на пільгових умовах

«На сьогодні адміністрування ЄСВ покладено на Державну фіскальну службу, при цьому Пенсійний фонд не взаємодіє, або така взаємодія є слабкою, зі страхувальниками або застрахованими особами, тобто майбутніми пенсіонерами щодо сплати внеску. Фактично, усі питання розглядаються виключно під фіскальним кутом зору», — зауважив міністр соцполітики.

На його думку, така система є розбалансованою, оскільки не дає можливості перевірити правильність нарахування страхових внесків та дотримання прав людей на зарахування страхового стажу.

«Ми пропонуємо сконцентрувати основні повноваження у Пенсійному фонді. Пенсійний фонд внаслідок реалізації цього закону перестане бути виплатною касою, а стане саме страховим фондом, що забезпечить два необхідних для такої установи напрями: політику доходів і політику видатків», — наголосив А. Рева.

Пільгові пенсії відшкодовуватимуть сплатою підвищеного розміру ЄСВ Розбираємо нестандартну ситуацію: у трудовій книжці неправильно зазначено посаду. Як підтвердити право на пільгову пенсію

Також передбачається застосування ризикоорієнтованого моніторингу та аналізу стану нарахування ЄСВ, контролю його нарахування та стягнення, забезпечення тісної взаємодії з роботодавцями щодо виправлення помилок у нарахуванні для відновлення прав застрахованих осіб.

У Міністерстві соціальної політики впевнені: запропоновані зміни сприятимуть стабілізації Пенсійного фонду України та підвищенню рівня пенсійного забезпечення.

Скачатисписок працівників, які у 2018 році отримали право на пільгову пенсію

logo