Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню

  • 1 листопада 2018
  • 110

Відповідні зміни передбачені у розробленому Мінсоцполітики проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників на своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця».

У проекті Закону, який спрямований на захист прав працівників у разі порушення строків виплати зарплати, встановлено такі вимоги:

  • зобов’язати роботодавця сплатити працівнику пеню в розмірі облікової ставки Нацбанку за кожен день затримки понад 15 днів;
  • надати право працівнику тимчасово припинити виконання роботи в разі затримки виплати зарплати, належної працівникові, на строк понад 15 днів;
  • виплатити працівнику компенсацію в розмірі трьох середньомісячних зарплат (за останні 12 місяців) у разі порушення справи про банкрутство роботодавця чи припинення трудового договору в разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи.

Крім того, пропонується аби особа звільнялася від кримінальної відповідальності, якщо до затвердження прокурором обвинувального акта нею здійснено виплату заробітної плати, інших встановлених законом виплат працівникам у повному обсязі.

Роботодавців, які затримують зарплату, змусять платити пеню Дізнайтеся позицію Мінсоцполітики щодо обрахунку мінімальної заробітної плати

Для здійснення заходів забезпечення виплати заробітної плати Держпраці створить та вестиме Реєстр роботодавців, які порушили встановлені строки виплати працівникам заробітної плати. До такого Реєстру включать роботодавців, які порушили строки виплати заробітної плати більш ніж на 2 місяці.

СкачатиПокажчик нормативно-правових актів з охорони праці 2018

Вас також може зацікавити стаття Умови та розмір оплати праці інженера з охорони праці

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати