Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Роботу за цивільно-правовим договором зроблять невигідною

  • 24 жовтня 2018
  • 644

Розроблено законопроект про внесення змін до механізму нарахування ЄСВ. Якщо ці зміни набудуть чинності, то робота за ЦПД стане невигідною через підвищенний розмір ЄСВ.

На сьогодні на винагороду за цивільно-правовим договором і зарплату ЄСВ нараховується за однією ставкою – 22%. Проте, ті, хто виконує роботу за ЦПД, не мають трудових гарантій згідно з КЗпП. Тож роботодавці часто вдаються саме до укладання ЦПД із працівниками.

Проте Мінсоцполітики хоче виправити цю ситуацію і зробити роботу за ЦПД більш невигідною. Йдеться про ініціативи, закладені в законопроекті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справедливого механізму нарахування ЄСВ.

ЄСВ нараховуватимуть по-новому? Корисно знати: чи може спеціальне навчання проводити сторонній фахівець за цивільно-правовим договором?

Зокрема, одна із норм законопроекту пропонує аби сума ЄСВ становила не менше, ніж подвійний розмір мінімального страхового внеску на місяць за кожну таку застраховану особу. Така зміна стосуватиметься підприємств (установ, організацій) та ФОП, які використовують працю фізичних осіб на умовах строкового трудового договору (контракту) та цивільно-правових договорів.

Виняток пропонують зробити лише для строкового трудового договору, укладеного для заміщення працівника, за яким відповідно до законодавства зберігається місце роботи, а також цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою-підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з ЄДР.

Однак ті платники, які з дня набрання чинності вказаним законопроектом збільшать базу нарахування ЄСВ в звітному місяці порівняно з базою нарахування ЄСВ платника за попередній місяць, матимуть право на списання сум фінансових санкцій (пені та штрафів) на суму підвищення ЄСВ, а також право на розстрочення сум недоїмки за умови подання протягом року відповідних заяв до органу доходів і зборів.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати