Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Суміщення у сфері охорони праці

  • 22 жовтня 2018
  • 1416

Мінсоцполітики пояснило, чи можна працівнику виконувати функції спеціаліста служби охорони праці за суміщенням професій.

Суміщення – це виконання працівником на тому ж підприємстві поряд зі своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) або обов’язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від своєї основної роботи.

У такому разі працівнику здійснюють доплату за суміщення професій (посад), розмір якої встановлюють на умовах, передбачених у колективному договорі.

Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці

Суміщення у сфері охорони праці
Ірина Шкарівськаадвокат, Київ
 

На суміщення роботодавець має видати відповідний наказ (розпорядження) по підприємству. Що у ньому вказують, ви можете дізнатися зі статті Суміщення, сумісництво, підрядні відносини у сфері охорони праці: аналізуємо позицію Мінсоцполітики.

На осіб, які працюють за суміщенням, поширюються усі трудові права та соціальні гарантії, що передбачають чинне законодавство й колективний договір.

Суміщення у сфері охорони праці Чи потрібно укладати з працівником додатковий трудовий договір у разі суміщення?

Мінсоцполітики вважає (лист від 27.04.2018 № 83/0/103-18/283), що частину роботи СОП можна перекласти з доплатою на працівника, який не входить до складу СОП.  Однак у такому разі виникає неоднозначність у посадових обов’язках такого працівника

А якщо спеціаліст СОП виявить бажання суміщати інші посади? Дізнайтеся, що в такому випадку передбачено у законодавстві. Читайте також відповіді на такі питання: чи дозволяє законодавство спеціалісту служби охорони праці працювати неповний робочий час, хто нестиме відповідальність за порушення норм охорони праці, якщо функції служби охорони праці виконують сторонні спеціалісти?

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати