Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Без атестації робочих місць – жодних пільг

  • 11 жовтня 2018
  • 1624

Однак винятки все ж є. Наприклад, окремі категорії працівників можуть претендувати на додаткову відпустку. Що для цього потрібно?

За роботу із шкідливими та важкими умовами праці працівникам надають пільги й компенсації за результатами атестації робочих місць за умовами праці (далі — атестація), адже лише на підставі лабораторних досліджень можна зарахувати робоче місце до категорії із шкідливими умовами праці.

Якщо ж працівник виконує роботу, пов’язану з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням (а також працює в особливих умовах), йому надають щорічну додаткову відпустку.

Без атестації робочих місць – жодних пільг Як визначають тих, хто має право на таку відпустку? Який документ це встановлює? Відповідь у Довіднику.

Однак у законодавстві надано лише перелік виробництв, робіт, професій і посад працівників, яким надають щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці.

Конкретну тривалість відпустки встановлюють колективним або трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах

Чи потрібно проводити атестацію робочих місць за умовами праці, якщо підприємство має дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки? Чи потрібно проводити позачергову атестацію робочих місць за умовами праці у разі, якщо на базі діючого підприємства планують створити нове?

На ці та інші питання відповідає експерт із охорони праці у статті про атестацію робочих місць у Довіднику.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати