Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

У 2019 році може змінитися порядок звітування про борги по страхових коштах

  • 9 жовтня 2018
  • 21

Проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» визначає, як потрібно буде звітувати до Фонду соцстрахування у 2019 році.

Зараз страхувальники подають звіти до Фонду соцстрахування за двома формами, а саме:

СкачатиЗвіт

  • Звіт по коштах загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затверджений постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 р. № 4.

СкачатиЗвіт

Крім того, з 01.10.2018 діє Порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затверджений постановою правління Фонду від 19.07.2018 р. № 12.

Цей Порядок встановлює механізм фінансування Фондом страхувальників для проведення виплат застрахованим особам за рахунок коштів Фонду та запроваджує систему оперативного інформування страхувальниками робочих органів виконавчої дирекції Фонду щодо проведення виплат коштів застрахованим особам шляхом надання повідомлення.

Розроблено проект постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України» Щоб пригадати термінологію, ознайомтеся зі статтею Поняття «працездатність», «роботоздатність», «непрацездатність» — застосовуємо правильно

Таким чином, на сьогодні існує дві постанови, які мають один і той самий предмет регулювання – надання звітності щодо проведення виплат застрахованим особам. Це створює недоцільну множинність нормативно-правових актів.

Тому постає питання розробки та запровадження єдиної форми звітності страхувальника по заборгованості зі сплати страхових коштів до Фонду соцстрахування. Саме цим була обумовлена необхідність розробки проекта постанови «Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України».

Проект постанови встановлює, що страхувальники, які мають заборгованість зі сплати страхових коштів за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням з тимчасової втрати працездатності та/або за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року, подають до відділень робочих органів виконавчої дирекції Фонду Звіт по заборгованості страхувальника зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України до повного погашення заборгованості за формою, наведеною у додатку до постанови.

При цьому, у разі погашення страхувальником заборгованості зі сплати страхових коштів Фонду до кінця звітного періоду, звітність до Фонду не подається.

Розроблено проект постанови "Про деякі питання обліку заборгованості страхувальників зі сплати страхових коштів до Фонду соціального страхування України" «Непрацездатність, професійне захворювання, інвалідність — як встановлюють»?

Водночас надання страхувальниками звіту по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням за підсумками 2018 року здійснюється відповідно до Порядку № 4, тобто востаннє звітувати за формою Ф4-ФСС з ТВП пропонують за 2018 рік.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати