Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

З’явився алгоритм розслідування нещасних випадків

  • 5 жовтня 2018
  • 636

Якщо на підприємстві стався нещасний випадок, діяти потрібно швидко і безпомилково. Однак не всі знають, яким має бути алгоритм дій при розслідуванні. Радимо ознайомитися з ним заздалегідь і уникнути негативних наслідків у майбутньому.

Якщо з працівником стався нещасний випадок, безпосередній керівник робіт зобов’язаний терміново організувати надання першої невідкладної допомоги потерпілому, за потреби забезпечити його доставку до лікувально-профілактичного закладу і негайно повідомити роботодавцю про те, що сталося.

 

Також важливо зберегти до прибуття комісії з розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування такими, якими вони були на момент нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків та порушення виробничих процесів), а також вжити заходів, щоб запобігти подібним нещасним випадкам.

Після того, як роботодавець отримав повідомлення про нещасний випадок, він зобов’язаний протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менше ніж три особи й організувати розслідування.

З’явився алгоритм розслідування нещасних випадків Хто має входити до складу такої комісії та які повноваження та обов’язки вона має, читайте у Довіднику.

Серед іншого комісія з розслідування нещасного випадку протягом трьох робочих днів із моменту утворення зобов’язана скласти у п’яти примірниках акт проведення розслідування нещасного випадку за формою Н-5 та акт про нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, за формою Н-1 і передати їх роботодавцю для затвердження.

Про дії роботодавця після отримання примірників затверджених актів за формою Н-5 і Н-1, а також про те, як розслідувати груповий нещасний випадок, нещасний випадок зі смертельним наслідком ви дізнаєтеся зі статті Як розслідувати нещасний випадок: алгоритм дій

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати