Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди

  • 28 вересня 2018
  • 566

Під час поїздки на автомобілі підприємства на семінар із охорони праці спеціаліст із охорони праці через власну неуважність став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої постраждав автомобіль іншого водія. Хто ж платитиме за ремонт автомобіля?

За загальним правилом саме роботодавець несе відповідальність за шкоду, яку завдав працівник. Це передбачаено у ч. 1 ст. 1172 Цивільного кодексу України, в якій зокрема вказано, що юридична або фізична особа відшкодовує шкоду, завдану їхнім працівником під час виконання ним своїх трудових (службових) обов’язків.

Згадане правило про відповідальність роботодавця за дії його працівника стосується й випадків відшкодування моральної шкоди (п. 8 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» від 31.03.1995 № 4).

Після того, як підприємство відшкодує потерпілому шкоду, завдану працівником, воно отримує право зворотної вимоги (регресу) до свого працівника. Однак існують випадки, коли на працівників не можна покласти матеріальну відповідальність.

Особа, яка відшкодувала шкоду, завдану іншою особою, має право зворотної вимоги (регресу) до винної особи у розмірі виплаченого відшкодування, якщо інший розмір не встановлений законом (ч. 1 ст. 1191 ЦК).

Спеціаліст із охорони праці став винуватцем дорожньо-транспортної пригоди Чи знаєте ви, як визначають розмір шкоди та в які способи її стягують?

Трапляється так, що роботодавець компенсує потерпілому суму в рази більшу за ту, яку згодом у порядку регресу матиме право стягти з працівника. Це обумовлено тим, що є певні обмеження на суму, яку можна стягнути з працівника.

Детальніше про це, а також про те, в яких випадках працівники несуть повну матеріальну відповідальність, ви можете дізнатися зі статті Покарання гривнею, або Як і коли спеціаліст із охорони праці нестиме матеріальну відповідальність.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати