Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році

  • 12 вересня 2018
  • 958

У 2019 році українцям обіцяють збільшення мінімальної заробітної плати. При цьому недобросовісним роботодавцям потрібно також готуватися до підвищення штрафів за порушення законодавства про працю, адже розміри штрафів прив’язані до розміру мінімальної заробітної плати.

Мінімальна заробітна плата наступного року зросте до близько 4170 грн. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. «На наступний рік мінімальна заробітна плата з 3 723 грн, як є сьогодні, зросте до 4 170 грн. Тобто з 1 січня буде підвищення», - сказав Глава Уряду.

Відповідно, з початком року змінюється і розмір штрафів за порушення законодавства про працю, адже він прив’язаний до розміру мінімальної заробітної плати.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Дізнайтеся, яку адміністративну та кримінальну відповідальність у сфері охорони праці несуть порушники.

Отже, скільки та за які саме порушення змушений буде сплатити недобросовісний роботодавець у 2019 році, якщо мінімальна заробітна плата зросте до 4170 грн.

Найбільший штраф у стократному розмірі мінімальної заробітної плати (становитиме близько 417 000 грн) передбачений за недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні, якщо така перевірка проводиться з питань виявлення порушень, зазначених в абз. 2 ч. 2 ст. 265 Кодексу законів про працю України.

Глава Уряду анонсував підвищення мінімальної зарплати у 2019 році Ніхто не відміняв так званий «людський фактор» − інспектори Держапрці також можуть помилитися. Дізнайтеся, Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку

Штраф у розмірі 30 мінімальних заробітних плат буде накладений на роботодавця  за:

  • допуск до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення на півставки у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;
  • виплату заробітної плати без відрахування податків.

Такий штраф буде накладений за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, і становитиме більше ніж 125 тис. грн. Пам’ятайте, що сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.

Підвищення мінімальної зарплати та штрафів за порушення законодавства про працю з 1 січня 2019 року Поки проект бюджету на 2019 рік не затверджено, штрафи залишаються такими, як і раніше. Дізнайтеся все про штрафи у 2018 році

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати