Порушення державних будівельних норм можна офіційно узгодити

16 серпня 2018
884
Середній бал: 5 із 5

Мінрегіон затвердив порядок узгодження відхилень від державних будівельних норм. Практика таких погоджень існувала завжди, дозвол отримували на індивідуальній основі і кулуарно. Тепер же зроблена спроба вивести процес з тіні.

Порядок погодження Мінрегіоном обґрунтованих відхилень від будівельних норм, що забезпечують дотримання встановлених вимог безпеки до будівель і споруд у спосіб, не передбачений будівельними нормами затверджений наказом Мінрегіону від 19.04.2018 № 97 (далі – Порядок).

Порядок розроблений у співпраці з фахівцями Реанімаційного пакету реформ, Офісу ефективного регулювання (BRDO), Міжнародної міжурядової організації з розвитку права (IDLO), урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції» та іншими організаціями.

Скачати Порядок узгодження відхилень від державних будівельних норм

У Мінрегіоні почали розгляд звернень щодо порушень будівельних норм

На сайті Мінрегіону вже розміщена інформація про 26 звернень, що надійшли з початку цього року. Днями відбулося перше засідання секції з питань будівництва та архітектури Науково-технічної ради міністерства, яка і повинна розглядати подібні звернення.

Мінрегіон також розробив проект переліку норм, у відхиленнях від яких будуть відразу відмовляти. Передусім це стосується питань безпеки людей, наприклад:

  • зменшення санітарних розривів та протипожежних відстаней від АЗС до найближчих будинків, споруд та інженерних мереж;
  • розміщення АЗС на житлових і пішохідних вулицях, внутрішньоквартальних проїздах, в зонах відпочинку і на прибережних смугах;
  • зменшення кількості аварійних виходів на автомобільних стоянках;
  • зменшення вогнестійкості будівель і їх конструкцій тощо.
Зараз цей перелік узгоджується з причетними міністерствами і відомствами.

 

 

logo