-

Невійськовослужбовці, які прибувають у зону АТО для виконання функцій із забезпечення її проведення, вважаються у службовому відрядженні

15 вересня 2015
406
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

У листі від 17.08.2015 № 12443/0/14-15/13 Мінсоцполітики нагадує про особливості оплати праці в зоні АТО. Працівники (невійськовослужбовці), які прибувають до районів проведення АТО для виконання своїх функцій із забезпечення її проведення, вважаються такими, що знаходяться у службовому відрядженні

У листі від 17.08.2015 № 12443/0/14-15/13 Мінсоцполітики нагадує про особливості оплати праці в зоні АТО.

Відповідно до абзацу першого постанови КМУ «Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції» від 22.07.2015 № 522 (далі — Постанова № 522), працівникам установ, закладів та організацій, що фінансуються з бюджету, які беруть участь у забезпеченні проведення АТО безпосередньо в районах її проведення, заробітна плата за фактичний час перебування в таких районах підвищується на 50% (за наявності підтвердних документів).

Працівники (невійськовослужбовці), які прибувають до районів проведення АТО для виконання своїх функцій із забезпечення її проведення, вважаються такими, що знаходяться у службовому відрядженні відповідно до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 № 59.

За відрядженим працівником зберігається місце роботи (посада) протягом усього часу відрядження, в тому числі й часу перебування в дорозі.

Відповідно до норм статті 121 КЗпП України працівникам, які направлені у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

Мінсоцполітики зазначає, що у Постанові № 522 Кабмін рекомендував керівникам суб’єктів господарювання небюджетної сфери передбачати в колективних договорах норму щодо виплати їх працівникам підвищеного розміру заробітної плати за участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції.

Нарахування працівнику підвищеної заробітної плати здійснюється після його повернення з відрядження із зони АТО з підтвердними документами про фактичний час перебування в цій зоні. Підтвердними документами, вважає Мінсоцполітики, може бути відмітка в посвідченні про відрядження про прибуття (вибуття) працівника в пункт (із пункту) призначення, або інший підтвердний документ (список, довідка), форма якої затверджується відповідним уповноваженим органом.

logo