Неоформлені працівники обійшлися сільгосппідприємству в понад 7,8 млн грн

3 серпня 2018
75
Середній бал: 5 із 5

Встановлено, що 70 працівників підприємства виконували роботи без укладення трудових договорів, зокрема, деякі з них працювали за договорами цивільно-правового характеру.

При здійсненні інспекційного відвідування одного із сільськогосподарських підприємств Сумської області інспекторами праці виявлено порушення трудового законодавства – використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин

Під час контрольного заходу роботодавець надав фахівцям Держпраці для ознайомлення копії договорів про надання послуг, які мали ознаки трудових договорів. Зокрема, працівники зобов’язані дотримуватись правил та інструкцій з охорони праці, електробезпеки, протипожежної безпеки підприємства, що свідчить про наявність трудових відносин (ст. 29 КЗпП України, ст. 14 Закону України «Про охорону праці»). Також встановлено факти відрахування із грошових сум, нарахованих до виплати працівникам за договорами про надання послуг, коштів для отримання певних товарів в рахунок заробітної плати, що передбачено ч. 3 ст. 23 Закону України «Про оплату праці».

На вимогу інспекторів праці керівництво підприємства не надало письмових пояснення щодо встановлених порушень.

Чи звільняє від штрафу негайне усунення виявленого порушення? Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку?

Отже, за використання незадекларованої праці до суб’єкта господарювання застосовано фінансові санкції, передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП України, у розмірі 7 818 300 грн.

logo