Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Звільнення у зв’язку зі скороченням: права працівника

  • 10 березня 2016
  • 61

Фахівці Державної служби України з питань праці роз’яснили, як захистити свої права при звільненні у зв’язку зі скороченням

Фахівці Державної служби України з питань праці (Держпраці) роз’яснили, як захистити свої права при звільненні у зв’язку зі скороченням.

У день звільнення за скороченням чисельності (штату) з працівником повинні остаточно розрахуватися. Тобто, виплатити заробітну плату за фактично відпрацьований час, компенсацію за невикористану відпустку (стаття 83 КЗпП та стаття 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). Зверніть увагу, якщо ви пропрацювали, наприклад, всього 7 місяців, а відпустку використали за цілий рік і отримали відповідно всі відпускні, то при звільненні гроші із заробітної плати не відраховуватимуться за ті дні відпустки, які ще не відпрацьовані. Окрім того, працівник має право на виплату вихідної допомоги з розрахунку середнього заробітку за останні два місяці.

Що робити, якщо роботодавець відмовляється виплатити всі ці кошти, аргументуючи тим, що «немає грошей»? Відповідно до статті 116 КЗпП, працівник має право при звільненні отримати повний розрахунок. За відмову розраховуватися з працівником роботодавець може понести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність. До адміністративної відповідальності роботодавця можуть притягнути двічі: за допущення порушення вимог чинного законодавства і за невиконання припису. Якщо є факти безпідставної невиплати заробітної плати працівникові більше, як місяць, матеріали подаються до органів Національної поліції для притягнення роботодавця до кримінальної відповідальності. У разі порушення встановлених строків виплати заробітної плати, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (стаття 265 КЗпП).

За захистом своїх прав працівник може звернутися до обласного управління Держпраці, яке проводить перевірку дотримання вимог законодавства про працю.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати