Кабмін запропонував відновити контроль за додержанням законодавства про працю в зоні АТО

16 березня 2018
100
Середній бал: 5 із 5

Запропоновано внести зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

Законом «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» (далі – Закон № 1669-VII) запроваджено мораторій на проведення перевірок органами і посадовими особами, уповноваженими законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності.

Відсутність державного контролю за додержанням законодавства про працю на території проведення антитерористичної операції призвела не тільки до зростання заборгованості із виплати заробітної плати з 1424,4 тис. грн станом на 01.09.2014 до 2069,8 тис. грн станом на 01.01.2017, а і до суттєвого погіршення соціально-економічної ситуації на території Луганської та Донецької областей.

Метою законопроекту «Про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» щодо вдосконалення здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» є законодавче врегулювання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю у період і на території проведення антитерористичної операції.

На думку урядовців, внесення запропонованих змін до Закону № 1669-VII сприятиме забезпеченню дотримання вимог законодавства про працю та зайнятість населення у період і на території проведення антитерористичної операції.

logo