Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Суд визнав правомірним штраф Держпраці у 480 тис. грн

  • 15 березня 2018
  • 114

У листопаді 2017 року інспектори праці Управління Держпраці у Рівненській області здійснили інспекційне відвідування одного з підприємств будівельної галузі. Фахівці Управління встановили, що в порушення вимог ч. 1 та ч. 3 ст. 24 КЗпП України на підприємстві з особами укладено цивільно-правові угоди, за якими виконання робіт передбачає трудові договори.

Зокрема, особи виконували роботи, які передбачають дотримання виробничого процесу, адже громадянин не може організовувати процес виконання робіт у будь-який час та вимушений дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку.

У виконанні низки робіт вбачаються ознаки професій, які надають право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до Списку 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день надає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2003 № 36.

Було встановлено, що з певними особами договори укладаються неодноразово впродовж тривалого часу. В укладених цивільно-правових договорах вбачаються ознаки строкового трудового договору, оскільки у договорах зазначені терміни їх дії.

Суд визнав правомірним штраф Держпраці у 480 000 грн Дізнайтеся, Як укласти договір підряду, який не визнають трудовим

Згідно з абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків передбачена відповідальність у формі штрафу в тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Відповідальність несуть юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю.

Суд визнав правомірним штраф Держпраці у 480 000 грнЧитайте також, Чому економити на охороні праці дорого

У грудні 2017 року на підставі абз. 2 ч.2 ст.265 КЗпП України, у зв’язку з порушенням вимог ст.24 КЗпП України посадова особа Управління Держпраці у Рівненській області винесла постанову про накладення на підприємство штрафу у розмірі 480 000 грн (3200х30х5=480000).

Суб’єкт господарювання скористався своїм правом і подав позов про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу. У лютому 2018 року Рівненський окружний адміністративний суд розглянув справу та виніс рішення, яким підтвердив правомірність дій Управління Держпраці та у задоволенні позову відмовив.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати