Нові Списки № 1 і № 2: думка профспілок

10 березня 2016
315
Середній бал: 5 із 5

Профспілки відреагували на проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»

Профспілки відреагували на проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах».

У проекті зі Списків № 1 і № 2, затверджених постановою КМУ від 16.01.2003 № 36 (далі — Списки), вилучено низку виробництв, професій та посад, зайнятість на яких, за результатами неодноразово проведеної атестації робочих місць, нині дає право на пенсійне забезпечення на пільгових умовах. На думку профспілок, це призведе до обмеження прав і гарантій працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах праці, виникнення соціальної напруги в трудових колективах.

Тому Спільний представницький орган всеукраїнських об’єднань профспілок направив Міністру соціальної політики України Розенку П.В. лист з пропозицією про робочу зустріч з керівниками галузевих профспілок з метою вироблення конкретного плану проведення роботи з опрацювання нової редакції Списків.

Профспілки пропонують:

  • створити у кожній галузі з представників міністерства (відомства) і галузевої профспілки комісію, яка повинна детально опрацювати відповідний перелік професій і посад;
  • за результатами роботи таких комісій сформувати Списки.
logo