Уряд зняв мораторій на перевірку аптек

5 березня 2018
83
Середній бал: 5 із 5

У 2018 році Держлікслужба вперше за 3 роки перевірятиме діяльність аптек та ліки, які вони реалізують.

23 лютого 2018 року вступила в дію постанова Кабміну № 1104  від 18.12.2017 р. «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Уряд зняв мораторій на перевірку аптек Читайте також: Кабмін зняв мораторій на перевірки бізнесу для низки держорганів

Ця постанова фактично дає можливість у 2018 році розпочати систематичні та планові перевірки аптечних закладів, тобто  діяльність аптек у повному обсязі. Уже затверджено річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Держлікслужби на 2018 рік. Натомість загальнодержавний мораторій на перевірки малого бізнесу і надалі продовжує свою дію у 2018 році.

Як зазначив заступник міністра Роман Ілик, понад 3 роки аптечні заклади та лікарські засоби, які вони реалізували, були практично поза профільним контролем. «Через це недобросовісні учасники ринку мали підстави цим реально зловживати. Йдеться не лише про якість чи фальсифікат ліків, але й про відсутній контроль за цінами на медикаменти. Уряд, розуміючи ці проблеми, зняв мораторій на перевірки аптек», – наголосив він.

Нагадаємо, у серпні 2014 року було запроваджено мораторій на перевірки малого бізнесу. Закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 03.11.2016 № 1728-VIII передбачав повну заборону усіх планових перевірок, зокрема і аптечних закладів.

logo