-

Держпраці можуть вернути право перевіряти підприємців без попередження

21 лютого 2018
472
Середній бал: 5 із 5

Уряд ініціює законодавчі зміни з метою створення безпечних і здорових умов праці та пропонує зняти обмеження на проведення Держпраці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами.

Зокрема, пропонується конкретизувати норми законодавства щодо відновлення повноважень Держпраці в частині контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, охорони праці та гірничого нагляду.

Тобто, Держпраці можуть повернути можливість безперешкодно і в будь-який час здійснювати перевірки, а також вживати заходів щодо усунення виявлених недоліків.

Це передбачено в проекті Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення належних, безпечних і здорових умов праці».

У пояснювальній записці сказано, що метою прийняття проекту акта є відновлення повноцінного державного гірничого нагляду, державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці відповідно до вимог Конвенцій Міжнародної організації праці.

Держпраці можуть вернути право перевіряти підприємців без попередження Читайте також: 

Серед іншого необхідність його ухвалення обгрунтовується тим, що ефективність здійснення інспекторами Держпраці заходів державного нагляду (контролю) забезпечується його раптовістю, можливістю, у разі загрози здоров’ю чи життю людини, зупинити виконання робіт, експлуатації устаткування підвищеної небезпеки.

Скачати проект Закону

Скачати пояснювальну записку

logo