Щодо розслідування нещасного випадку, що стався під час технологічної перерви

6 жовтня 2015
80
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Держгірпромнагляд України у листі від 24.07.2015 № 3878/0/5-1/6/15 надав роз’яснення щодо особливостей розслідування нещасного випадку на виробництві, який стався під час технологічної перерви

Держгірпромнагляд України у листі від 24.07.2015 № 3878/0/5-1/6/15 надав роз’яснення щодо особливостей розслідування нещасного випадку на виробництві, який стався під час технологічної перерви.

Відповідно до підпункту 19 пункту 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (далі — Порядок), затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, пов’язаними з виробництвом вважаються нещасні випадки:

1)      що сталися під час перебування потерпілого на території підприємства або в іншому місці роботи під час перерви для відпочинку та харчування, технологічної перерви;

2)      що сталися під час перебування на території підприємства у зв’язку з:

  • проведенням виробничої наради;
  • одержанням заробітної плати;
  • проходженням обов’язкового медичного огляду;
  • проведенням з дозволу чи за ініціативою роботодавця професійних та кваліфікаційних конкурсів, спортивних змагань і тренувань чи заходів, передбачених колективним договором;

3)      якщо настання нещасного випадку пов’язано з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів, що підтверджено медичним висновком.

Держгірпромнагляд нагадав, що робочий час складається із часу роботи і часу перерв. Час роботи охоплює основний, допоміжний, підготовче-прикінцевий і час обслуговування робочого місця. Час перерв складається із часу технологічних і організаційних перерв.

Технологічна перерва — це перерва, коли основний процес або на певний час зупиняється з причин, пов’язаних із специфікою роботи обладнання, або продовжується без участі людини.

Якщо нещасний випадок стався під час технологічної перерви, Держгірпромнагляд наголосив на необхідності дослідження комісією зв’язку такого нещасного випадку з впливом небезпечних чи шкідливих виробничих факторів. Врахувавши усі обставини, зазначені у пунктах 15 та 16 Порядку, комісія повинна визначити, пов’язаний чи не пов’язаний випадок з виробництвом.

logo