Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше

18 грудня 2017
1072
Середній бал: 5 із 5

Головне управління Держпраці у Херсонській області у 2018 році планує активізувати роботу щодо виявлення суб’єктів господарювання, які незаконно виконують роботи підвищеної небезпеки. У зоні особливою уваги опиняться АЗС та АГЗП.

Існують види підприємницької діяльності з високим ризиком негативного впливу на екологічну або суспільну безпеку населення, які підлягають посиленому контролю з боку уповноважених державних органів. До таких видів належать АЗС та АГЗП.

Фізичні або юридичні особи, які бажають здійснювати діяльність, що може становити підвищену небезпеку, повинні узгодити з державою своє право на провадження такої діяльності шляхом отримання відповідних дозволів.

Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше Читайте також: Кабмін змінив періодичність нагляду за суб’єктами господарювання з високим ступенем ризику

Станом на 01.12.2017 Головним управлінням Держпраці у Херсонській області на цей вид діяльності було видано 76 дозволів. Водночас у  2017 році під час перевірок виявлено 10 підприємств, які працюють без дозвільних документів. За рішеннями суду роботу цих підприємств припинено.

Відповідно до частини 12 статті 21 Закону України «Про охорону праці» для суб’єктів господарювання, які порушують вимоги закону, передбачено, зокрема, анулювання дозволу органом, який видав цей дозвіл.

У порушення законодавства посадових осіб Головного управління Держпраці у Херсонській області не допущено до проведення планової перевірки Приватного підприємства «Чонгар», що займається роздрібною торгівлею зрідженим газом в смт Білозерка. У зв’язку з цим Головним управлінням анульовано дозволи Приватного підприємства «Чонгар» на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Наразі на розгляді Херсонського окружного адміністративного суду перебувають дві позовні заяви ПП «Чонгар», їх розгляд триває вже понад 2 місяці, бо умисно затягується суб’єктом господарювання, який неодноразово подавав клопотання про перенесення розгляду справ.

Підприємства, які виконують роботи підвищеної небезпеки, перевірятимуть ретельніше Читайте також: Посадові інструкції відповідальних за експлуатацію об’єктів підвищеної небезпеки

За фактом вчинення правопорушення  Головне управління звернулось до Херсонського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Херсонській області щодо незаконної експлуатації об’єкта підвищеної небезпеки.

logo